2A Teknik Logo

Endüstriyel Tip Soğutucular

Endüstriyel tip soğutucular, adından da anlaşıldığı üzere soğutucu ekipmanların endüstriyel alanlarda kullanılanlarıdır. Ticari bir ürünü soğutan ya da ticari tesislerde ki havayı nemlendiren sistemler şeklinde de açıklanabilmektedir. Endüstriyel soğutucular soğutabilmek için çeşitli buhar sıkıştırma ya da absorpsiyon döngüsünü kullanmaktadır.

Endüstriyel-Tip-Soğutucular

Endüstriyel Tip Soğutucuların Türleri

Söz konusu soğutucu 1 ile 1000 ton arasında soğutma enerjilerine sahiptir. 3 farklı tipte endüstriyel soğutucu bulunmaktadır. Bunlar şöyledir;

  • Endüstriyel hava tipi soğutucular
  • Endüstriyel su tipi soğutucular
  • Endüstriyel evaporatif yoğuşmalı soğutucular.

Bahsedilen farklı tiplerde ki soğutucular kendi içinde pistonlu, vidalı, santrifüj ve absorpsiyonlu olarak çeşitlendirilmektedir. İlk üç tipte ki soğutucular elektrikli motorlar ile çalışmakta olup absorpsiyonlu soğutucular buhar ya da gaz türbinleri ile faaliyet göstermektedir.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Endüstriyel soğutma sistemleri ideal bir döngü içerisinde faaliyet göstermektedir. iki katlı bir bileşen olarak işlev gören sistemlerde herhangi bir yoğuşma oluşmadan önce buharın doymuş duruma getirilmesi gerekmektedir.

Alt soğutulmuş olan sıvı, soğutucu akışkan tüplerde ki ve bileşenlerde ki basınç kayıplarının yaşanmasından sıvının parlamasına kadar sigorta sağlamaktadır. Endüstriyel bir soğutucu, çeşitli endüstriyel proseslerde veya güçlü iklim kontrol ünitelerinde kullanılan suyu veya diğer proses sıvısını soğutmak için kullanılan bir cihazdır.

Endüstriyel soğutma, üretim süreci için soğutulmuş suyun (veya diğer proses akışkanlarının) gerekli olduğu endüstrinin tüm alanlarında talep görmektedir. Bunlar plastik işleme endüstrisi, kaynak işlemleri, robotik, lazer sistemleri, makine mühendisliği, gıda işleme, ağaç işleri, tekstil, kimya endüstrisi, petrol ve gaz endüstrisi, fleksografik baskı endüstrisi, iç mekan iklimlendirmesi ve çok daha fazlasıdır. Su soğutucular hızlı ve verimli bir şekilde endüstriyel soğutma üretir. Bu da sıvıların sıcaklığının kirletilmeden veya tesisatlar da hacim azalmadan düşürülmesini sağlar.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri Fiyatları

Endüstriyel soğutma sistemlerinin fiyatları bireyler tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Siz de söz konusu sistemlerin fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek konu iletmeniz yeterlidir.
Endüstriyel soğutma sistemlerinin fiyatları firmalara ve sistemlerin özelliklerine göre değişkenlik gösteren fiyatlardır. Bu nedenle net bir şekilde bilgi vermek mümkün değildir. Bu kapsamda siz de endüstriyel soğutma fiyatları ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Enerji 2A
Merhaba,
Bilgi almak için hemen iletişime geçin!