2A Teknik Logo

Rooftop Cihazlar

Rooftop çatı üniteleri olarak Türkçeleştirilmekte olup bina çatılarına monte edilen ısıtma, havalandırma ve klima cihazlarıdır. Özel avantajları nedeniyle sıklıkla kullanılırlar. Isıtma modunda iken bu üniteler ortam havasını cihazın ısı eşanjörü üzerinden devridaim yoluyla ısıtır. Aynı anda hava girişi ve devridaim kontrolü ile mekanik olarak birbirine kenetlenen iki damperi içerir. Ayrıca bir fan, bir gaz brülörü ve bir ısı eşanjörü içerir.

Rooftop cihazlar genellikle kendi kontrol cihazlarıyla tam donanımlı olarak satılmaktadır. Kontrol fonksiyonları temiz hava miktarı, devridaim hava akışı ve besleme havası sıcaklığıdır. Doğal gaz cihazlarının yanma verimliliği %78 ile %82 arasında değişmektedir. Bununla birlikte, yeni yoğuşmalı sistemler %89 ile %97 arasında daha yüksek verimlilik dereceleri sunmaktadır. Hava egzozu ve hava girişi arasında bir ısı geri kazanıcı ile donatılmış cihazlar da mevcuttur. Buna termal tekerlek ısı geri kazanımı denir.

Rooftop Cihazlar

Roomtop Cihazların Avantajları

  • Havalandırma sisteminin merkeziyetçiliği vardır
  • Açık alanlarda merkezi bölgelerin verimli ısıtılmasını sağlar.
  • Isıtma modülasyon seçenekleri gibi sıcaklık azaltma, sabah ısınma, havalandırm boş dönemlerde azalma seçenekleri vardır.
  • Merkezi bilgisayarlı bir sistemle bağlanabilir ve kontrol edilebilir
  • Doğal gaz kullanıldığında elektrik maliyetlerinde azalma meydana gelir.
  • Yüksek verimlilik ve ek enerji tasarrufu için çatı yoğuşmalı üniteler monte edilebilir.
  • Tek bir gövde üzerinden ısıtma ve soğutma sistemlerinin çalışmasını sağlar.
  • Çok geniş aksesuar olanakları bulunmaktadır. Tüm aksesuarlar ana gövdeye son derece kolay bir şekilde monte edilebilmektedir. İlk tesis aşamasından sonra dahi sisteme ilave edilmesi mümkün hale gelmektedir.
  • Çeşitli güç ve kontrol panelleri cihazların üzerine teçhiz edilmiştir. Sahip olunan çeşitli özellikler ile mikroprosessor modellere olanak tanınmaktadır.

Çatı katındaki doğal gaz üniteleri olarak adlandırılan Roomtop son derece kullanışlı ve önemli bir üründür. Bir termal tekerlek veya yoğuşma fonksiyonu ile donatılmış çatı üniteleri, fizibilite çalışmaları ve tanımlanan kriterlere göre enerji verimliliği önlemleri için son derece kritik bir öneme sahiptir.

En Kaliteli Rooftop Modelleri

En kaliteli rooftop modelleri firmamız tarafından müşterilerine sunulan en kaliteli ürünler arasında yer almaktadır. Siz de söz konusu modellere sahip olmak ve çeşitli avantajlara sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli hizmetleri sunan firmamız ile iletişime geçerek en kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

İletişime Geç!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Enerji 2A
Merhaba,
Bilgi almak için hemen iletişime geçin!