2A Teknik Logo

Soğuk Hava Oda Sistemleri

Soğuk hava oda sistemleri, soğutma sistemleri arasında yer alan sistemlerdir. Sandviç paneller ile izole edilen bir alan içerisinde bulunan ısının başka bir yere nakledildiği ve içerisinde belirli bir sıcaklığın yapay olarak şartlandırılmış olduğu alanlar olarak ifade edilir. Soğuk oda sistemleri ürünlerin dış sıcaklığının altında bulunan ortamlarda saklanmak için geliştirilmiş olan sistemlerdir. Ürünlerin çok daha uzun ömürlü bir şekilde saklanmasını sağlayan bu sistemler son derece yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Soğuk hava oda sistemleri biyolojik süreçleri ve kimyasal süreçleri yavaşlatan özelliklere sahiptir. Bu durumda herhangi bir şekilde bozulma ya da kalite kaybı ortaya çıkmamıştır.

Soğuk hava oda sistemlerinin içerisinde depolama ile birlikte meyve, sebze, balık, et, deniz ürünlerinin ömürleri uzatılmış olacaktır. Bu sayede ürünlerde herhangi bir şekilde kalite kaybı meydana gelmemektedir.

Soğuk Hava Oda Sistemleri Özellikleri

Her ürünün belirli bir sıcaklıkta, nem kalitesinde ve hava kalitesinde muhafaza edilmesi gerekir. Bu noktada her ürünün kendi özelliklerine uygun koşullarda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak soğuk oda tasarımının son derece kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Firmamız tüm bu değişkenlere göz önünde bulundurarak profesyonel bir şekilde soğuk hava oda sistemleri sunmaktadır. Her işletmenin ya da bireyin ihtiyaçlarının analiz edilmesi durumunda soğuk oda tasarımı, soğutma yükü hesabı gibi seçimlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Soğuk Hava Oda Sistemleri

Soğuk Hava Depoları Neden Kullanılır?

Soğuk hava depoları gıdaların uzun süreli ya da anlık olarak muhafaza edilmesi için kullanılan ortamlardır. Meyve ve sebzelerin bozulmasını önleyen ve tüketim ömürlerini uzatabilmek için özel olarak tasarlanan bu odalar son derece yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Soğuk hava depoları gıda ve diğer tüm ürünlerin oda sıcaklığından daha az olan bir sıcaklıktaki en iyi saklama koşullarını sağlamaktadır. Bu doğrultuda soğuk hava depolarında bozulabilen ürünlerin ve gıdaların saklanması gerekmektedir. Söz konusu ürünlerin kaliteli ve kusursuz bir şekilde saklanması için soğuk hava depoları firmamız tarafından son derece kaliteli bir şekilde sunulmaktadır.

Soğuk Hava Depolarının Fiyatları

Soğuk hava depolarının fiyatları genel olarak özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle söz konusu depoların fiyatları ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi vermek mümkün değildir. Siz de soğuk hava depolarının fiyatları ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hemen bizimle iletişime geçin ve aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulun.

İletişime Geç!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Enerji 2A
Merhaba,
Bilgi almak için hemen iletişime geçin!