2A Teknik Logo

Güneş Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, insan yaşamında oldukça değerli bir kaynak olarak tercih edilmektedir. Temiz bir enerji kaynağı olması ve insan yaşamını kusursuz bir şekilde değiştirmesi açısından değerli olan güneş enerji sistemlerini siz de tercih edebilirsiniz. Firmamız ayrıcalıkları ve güneş enerji sistemlerinin kusursuz yönlerini kullanarak yaşam alanınızda yeni çözümler üretebilirsiniz.

Güneş enerjisi hem enerji üretmek hem de sıcak su ihtiyacını karşılamak açısından oldukça değerli seçeneklerden bir tanesidir. Bu nedenle de yaşam alanlarınızda en başarılı seçeneklerden yararlanmak ya da ticari çözümler konusunda güneş enerji sistemlerinden faydalanmak değerlidir. Firmamız ihtiyaç duyduğunuz bütün seçeneklerle alakalı kaliteden tavize vermeden hizmet sunar.

Gunes-enerjisi-sistemleri

Güneş Enerji Sistemleri Çeşitleri

Güneş enerjisi dendiğinde akla genellikle su ısıtma sistemlerinde tercih edilen seçenekler gelmektedir. Ancak güneş enerjisinden yararlanılarak ortaya konabilecek olan seçeneklerin çok daha çeşitli olacağından söz etmek gerekir.

Şebeke Bağlantılı Sistemler

Elektrik enerjisi üretmek adına tercih edilen seçeneklerden bir tanesi olan bu güneş enerjisi sistemleri On Grid sistemler olarak da bilinmektedir. Güneşin enerjisini toplamak ve bu enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmek amacıyla tercih edilen bu çözümlerin en ayırt edici yanı şebekeye bağlı olmasıdır. Peki, bu ne demek?

Şebeke bağlantılı sistemlerde üretilen elektrik enerjisi sadece mekânın enerjisini karşılamakla kalmaz. Aynı zamanda fazla enerji şebekeye aktarılır. Elektrik enerjisi üreten alanın hem kendi enerji ihtiyacını karşılaması hem de elektrik enerjisini satması oldukça avantajlıdır. Çift yönlü sayaç sistemi ile çalışan bu kusursuz sistem sayesinde güneş enerjisinden kâr elde etmek de mümkündür.

Şebeke Bağlantılı Olmayan Sistemler

Şebeke bağlantılı olmayan sistemler genellikle Off Grid sistemler olarak da bilinmektedir. Mekânda üretilen elektrik enerjisinin sadece kullanılabildiği bir alternatiftir. Bir akü sisteminin bulunduğu bu çözümlerde sadece üretilen enerji kullanılır. On Grid sistemlerden farklı olarak enerji fazlası olsa dahi bunu şebekeye aktararak para kazanmak çok mümkün değildir. Elektrik bağlantısının bulunmadığı yerlerde kullanılan bu çözümler verimlilik açısından oldukça değerlidir.

Güneş Enerji Sistemi Fiyatları

Güneş enerji sistemlerinden yararlanmak isteyen özel ve tüzel kişilerin ilk merak ettiği konu fiyatlardır. Zira güneş enerji sistemleri fiyatları kullanılacak panel sayısı ve akü kapasitesine bağlı olarak değişir. Projelendirmeden uygulamaya varana dek en başarılı seçenekleri sizlerle buluşturan firmamızla iletişime geçerek fiyatlar konusunda en ideal çözümlerden yararlanabilirsiniz.

İletişime Geç!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Enerji 2A
Merhaba,
Bilgi almak için hemen iletişime geçin!