2A Teknik Logo

Hava Perdeleri

Hava perdeleri, kalabalık mekanlarda ve giriş – çıkışların çok fazla olduğu yerlerde tercih edilen oldukça değerli seçeneklerden bir tanesidir. Enerji verimliliğini sağlamak ve ortam ısısını korumak açısından oldukça değerli olan hava perdelerinin kullanımı da oldukça özeldir. Bu kapsamda hava perdeleri ile ortamı donatmak adına firmamız ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Hava perdesi, farklı kullanım alanına sahip oldukça kaliteli çözümlerden bir tanesi olurken iç mekân ve dış mekân arasındaki olumsuz hava akışını engeller. Kapının sürekli açılıp kapandığı ya da açık kaldığı yerlerde kapının hemen üzerine yerleştirilen bu çözümler sayesinde ısının dışarı kaçmasının önüne geçilmektedir.

Isının korunmasına ek olarak açık kapıdan içeri girebilecek olan toz, nem, kötü kokular, zararlı gazlar ve duman gibi faktörler engellenir. Üstelik yaz aylarının en büyük problemi olan sivri sineklere karşı da hava perdeleri sayesinde çözüm üretmek mümkündür.

Hava-Perdeleri

Hava Perdeleri Türleri

Kullanım amaçlarına ve montaj şekline göre farklı seçenekleri bulunan hava perdeleri ortama kalite ve yüksek standartlar sağlar. Bu nedenle de hava perdesi ile alakalı çözüm üretirken ortama ve ihtiyaca en uygun seçeneklerden yararlanmak mümkün olacaktır.

Endüstriyel Hava Perdesi

Kapı yüksekliğinin 6 metre olduğu hangar, garaj ve fabrika gibi alanlarda kullanılan bu perdelerin oldukça başarılı çözümler sunduğundan söz etmek gerekmektedir.

Ticari Hava Perdesi

İşletmeler ve hastanelerde kullanılmak üzere tasarlanan bu hava perdeleri tavan yüksekliği 2 ila 3 metre arasındaki yerler için idealdir. Kapı genişliğine göre genişliğin tasarlanması muhtemeldir.

Soğuk Oda Hava Perdeleri

Soğuk oda ya da soğuk hava depolarında tercih edilen bu sistemler ısının arzu edilen seviyeye ulaşması açısından değerlidir. Bu nedenle de enerji tasarrufu açısından idealdir.

Kapı Üstü Hava Perdesi

Kapı üzerine yerleştirilen ve ortamda kusursuz bir hava dolaşımı sağlayan perdelerdir. En ideal özelliği nedir diye bakıldığında cevap hiç şüphesiz enerji kaybının en düşük seviyede olmasıdır. Bu nedenle de kapı üstü hava perdelerinden yararlanmak oldukça değerlidir.

Düşey Hava Perdeleri

Kapı üzerine montaj edilemeyen hava perdeleri kapının iki yanına düşey bir şekilde yerleştirilir. Bu sayede de hava perdesi avantajlarından yararlanmak mümkün olur. Performans açısından kapı üzerine yerleştirilen seçeneklerden bir farkı yoktur.

Gizli Tavan Tipi Hava Perdesi

Gizli tavan tipi hava perdesi bina girişlerinde asma tavan bulunması durumunda tercih edilebilecek olan seçeneklerden bir tanesidir. Bu nedenle de montaj için bir asma tavanın varlığı şarttır.

Tüm bu çözümlerden bir tanesi ya da daha fazlası için bizime iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Enerji 2A
Merhaba,
Bilgi almak için hemen iletişime geçin!