2A Teknik Logo

Kombi

Kombiler teknolojinin gelişmesi ve kullanıcı ihtiyaçlarının değişkenlik göstermesi durumunda çeşitli özellik ve donanıma sahip olan ürünlerdir. Günümüzde farklı özellikler de çeşitli kombiler bulunmaktadır. Söz konusu kombi türlerini aşağıdaki gibi detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

Bacalı Kombi

Bacaya bağlanan bir kombi çeşididir. Yanma sırasında gerekli oksijenin ortamdan alınarak yanma sonunda meydana gelen atık gazları, uygun bir baca ile dışarıya atmaktadır. Söz konusu bacaların kesinlikle sızdırmaz bir özelliğe sahip olması ve çelikten yapılması gerekir. Bacaların müstakil olması da gerekir.

Hermetik Kombi

Hermetik kombiler yanma için gereken oksijeni dışardan almaktadır. Yanma sonucunda meydana gelen yanma ürünlerinde baca aracılığı ile dışarı atılmaktadır. Hermetik kombiler kendi bacaları aracılığı ile dış ortamdan hava alışverişlerini gerçekleştirmeleri durumunda baca çıkışlarının dışarı da olması gerekir.

Kombi

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı kombiler hermetik kombi ailesinden olan bir üründür. Yoğuşma kavramı kombide ki buharın yoğuşmalı olmasını ifade eder. Gaz halinde bulunan maddelerin çevresine ısı akışı sağlayarak sıvı hale dönüştürme olayı yoğuşmayı ifade eder. Yoğuşmalı kombiler ile ilgili en büyük problemler anlaşmalı yoğuşmalı kombilerin gazının iki kere yakıldığının sanılması şeklindedir. Oysa ki kombilerden çıkan su buharının ise eşanjörün etrafında döndürülmesi ile içerisinde enerji alınır ve su haline gelen buhar atılır. Baca gazı sıcaklıkları diğer kombilerde 200 derece ile 250 derece arasında değişkenlik gösterirken yoğuşmalı kombiler de ise bu aracılığı 50 derece ile 60 derece kazandır. Kazanç ise buradan elde edilmektedir. Bu kapsam da yoğuşmalı kombi yüksek verimde kullanılarak klasik kombilere göre %15 ile 20 daha fazla yakıt tasarrufu elde edilmesini sağlar.

Kaliteli Kombi Modelleri

Kombi modelleri arasından en kaliteli ve en güvenilir olanı tercih etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.  Bu doğrultuda web sitemizde sizler için özel bir şekilde sunulan kombi modelleri arasından tercihinizi yaparak kusursuz bir hizmet alabilirsiniz. Kaombi modelleri ve kombi fiyatları ile ilgili en kaliteli ve profesyonel bilgiye ulaşmak için firmamızı seçin.

Bu alanda en kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunan firmamız ile iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak olan kombi modellerini inceleyebilirsiniz. Hadi, kombi ile ilgili tüm bilgiler için bizi tercih edin. Kombi çeşitlerinden kendiniz için en uygun olanı tercih ederek evlerinizin ısınmasını ve evinizde sıcak suyun olmasını sağlayabilirsiniz.

İletişime Geç!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Enerji 2A
Merhaba,
Bilgi almak için hemen iletişime geçin!